Susumu RR0816Q-15R8-D-20R
RR0816Q-15R8-D-20R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-15R8-D-20R
Brief Description
RES SMD 15.8 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-15R8-D-20R.pdf
Availability of RR0816Q-15R8-D-20R
QUANTITY
RR0816Q-15R8-D-20R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-15R8-D-20R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-15R8-D-20R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-15R8-D-20R
Related LinksRR0816Q-1, RR0816Q-15R8-D-20R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-15R8-D-20R Details Description
Related parts for RR0816Q-15R8-D-20R
IC CTRLR HOT SWAP NEG HV 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS 3.3V .05 SL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15V 6.7A 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED DVR MATRIX 44QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf