Susumu RR0816Q-18R7-D-27R
RR0816Q-18R7-D-27R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-18R7-D-27R
Brief Description
RES SMD 18.7 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-18R7-D-27R.pdf
Availability of RR0816Q-18R7-D-27R
QUANTITY
RR0816Q-18R7-D-27R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-18R7-D-27R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-18R7-D-27R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-18R7-D-27R
Related LinksRR0816Q-1, RR0816Q-18R7-D-27R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-18R7-D-27R Details Description
Related parts for RR0816Q-18R7-D-27R
DIODE GEN PURP 800V 1A DO220AA datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 6V datasheet.pdf