Susumu RR0816Q-27R4-D-43R
RR0816Q-27R4-D-43R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-27R4-D-43R
Brief Description
RES SMD 27.4 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-27R4-D-43R.pdf
Availability of RR0816Q-27R4-D-43R
QUANTITY
RR0816Q-27R4-D-43R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-27R4-D-43R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-27R4-D-43R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-27R4-D-43R
Related LinksRR0816Q-2, RR0816Q-27R4-D-43R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-27R4-D-43R Details Description
Related parts for RR0816Q-27R4-D-43R
BATTERY PK 13.5V AA SIZ ALKALINE datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON WARM WHT 3000K datasheet.pdf
PANEL FILLER 3UX22HP ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf