Vishay/Dale TNPW120678R7BEEN
TNPW120678R7BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120678R7BEEN
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120678R7BEEN.pdf
Availability of TNPW120678R7BEEN
QUANTITY
TNPW120678R7BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120678R7BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW120678R7BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120678R7BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW120678R7BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120678R7BEEN Details Description
Related parts for TNPW120678R7BEEN
IC REG LDO 5V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS DUAL VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
THYRISTOR 275V 250A SMB datasheet.pdf
Connector Plug Firewire (IEEE 1394) 6 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
IC CTRLR RESONATE MODE 8DSO datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 5.5A 26 MOHM TH datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf