Susumu RR0816Q-28R0-D-44R
RR0816Q-28R0-D-44R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-28R0-D-44R
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-28R0-D-44R.pdf
Availability of RR0816Q-28R0-D-44R
QUANTITY
RR0816Q-28R0-D-44R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-28R0-D-44R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-28R0-D-44R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-28R0-D-44R
Related LinksRR0816Q-2, RR0816Q-28R0-D-44R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-28R0-D-44R Details Description
Related parts for RR0816Q-28R0-D-44R
IC TXRX RS232 5V 20-DIP datasheet.pdf
SWITCH KNOB DIAMOND 0.98" W/SPIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
RF COAX CABL SMA M/M RG316DS 6" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA SSMINI2 datasheet.pdf
RELAY BLOCK 16POS NPN OUT 12VDC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 2910 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf