Susumu RR0816Q-30R1-D-47R
RR0816Q-30R1-D-47R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-30R1-D-47R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30.1 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-30R1-D-47R.pdf
Availability of RR0816Q-30R1-D-47R
QUANTITY
RR0816Q-30R1-D-47R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-30R1-D-47R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-30R1-D-47R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-30R1-D-47R
Related LinksRR0816Q-3, RR0816Q-30R1-D-47R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-30R1-D-47R Details Description
Related parts for RR0816Q-30R1-D-47R
CONN HEADER 28POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 5.90K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 36K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 6.8UH SMD datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 76 TYPE A 27POS datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
PIN HDR BRKBLE VERT 50MM 13D 11C datasheet.pdf