Susumu RR0816Q-31R6-D-49R
RR0816Q-31R6-D-49R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-31R6-D-49R
Brief Description
RES SMD 31.6 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-31R6-D-49R.pdf
Availability of RR0816Q-31R6-D-49R
QUANTITY
RR0816Q-31R6-D-49R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-31R6-D-49R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-31R6-D-49R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-31R6-D-49R
Related LinksRR0816Q-3, RR0816Q-31R6-D-49R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-31R6-D-49R Details Description
Related parts for RR0816Q-31R6-D-49R
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 14-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 28 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf