Susumu RR0816Q-32R4-D-50R
RR0816Q-32R4-D-50R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-32R4-D-50R
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-32R4-D-50R.pdf
Availability of RR0816Q-32R4-D-50R
QUANTITY
RR0816Q-32R4-D-50R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-32R4-D-50R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-32R4-D-50R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-32R4-D-50R
Related LinksRR0816Q-3, RR0816Q-32R4-D-50R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-32R4-D-50R Details Description
Related parts for RR0816Q-32R4-D-50R
MOSFET N-CH 55V 17A I-PAK datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2.54MM 9POS PCB datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT LP GRN 1 datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.4MM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf