Susumu RR0816Q-33R2-D-51R
RR0816Q-33R2-D-51R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-33R2-D-51R
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-33R2-D-51R.pdf
Availability of RR0816Q-33R2-D-51R
QUANTITY
RR0816Q-33R2-D-51R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-33R2-D-51R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-33R2-D-51R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-33R2-D-51R
Related LinksRR0816Q-3, RR0816Q-33R2-D-51R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-33R2-D-51R Details Description
Related parts for RR0816Q-33R2-D-51R
BAG ESD SHIELD 4"X6" METAL-IN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 45DEG 4POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
BOARD EVAL 8BIT 250MSPS 44-TQFP datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVR DUAL HS 4A 8SOIC datasheet.pdf
DISPLAY 610NM ORN 1DIG 0.4" SMD datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 835K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 121 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf