Susumu RR0816Q-66R5-D-80R
RR0816Q-66R5-D-80R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-66R5-D-80R
Brief Description
RES SMD 66.5 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-66R5-D-80R.pdf
Availability of RR0816Q-66R5-D-80R
QUANTITY
RR0816Q-66R5-D-80R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-66R5-D-80R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-66R5-D-80R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-66R5-D-80R
Related LinksRR0816Q-6, RR0816Q-66R5-D-80R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-66R5-D-80R Details Description
Related parts for RR0816Q-66R5-D-80R
CONN EDGECARD 12POS .156 SQ WW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.2A ESCP1008-4 datasheet.pdf
RES 6.80K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 9COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CSTR,STR,SNSAT datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 4A 48 MOHM TH datasheet.pdf