Susumu RR0816Q-80R6-D-88R
RR0816Q-80R6-D-88R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-80R6-D-88R
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-80R6-D-88R.pdf
Availability of RR0816Q-80R6-D-88R
QUANTITY
RR0816Q-80R6-D-88R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-80R6-D-88R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-80R6-D-88R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-80R6-D-88R
Related LinksRR0816Q-8, RR0816Q-80R6-D-88R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-80R6-D-88R Details Description
Related parts for RR0816Q-80R6-D-88R
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
KNOB 1/4" SHAFT GRAY COLOR datasheet.pdf
IC OSC XTAL DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES SMD 1.18 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28-SSOP datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 7"XNH T datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 20POS datasheet.pdf