Susumu RR1220P-1153-D-M
RR1220P-1153-D-M picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-1153-D-M
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 115K OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-1153-D-M.pdf
Availability of RR1220P-1153-D-M
QUANTITY
RR1220P-1153-D-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-1153-D-M
Internal Part NumberEIS-RR1220P-1153-D-M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-1153-D-M
Related LinksRR1220P-, RR1220P-1153-D-M Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-1153-D-M Details Description
Related parts for RR1220P-1153-D-M
PTC RESTTBLE 0.35A 16V CHIP 1210 datasheet.pdf
IC RADIO PROCESSOR AM/FM 144-TQF datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
CABLE 9COND 20AWG SLATE 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 2A 120V datasheet.pdf
RES SMD 49.9OHM 0.01% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 39POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
NOSG,STR,SNB,PSA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf