Susumu RR1220P-181-B-T5
RR1220P-181-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-181-B-T5
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-181-B-T5.pdf
Availability of RR1220P-181-B-T5
QUANTITY
RR1220P-181-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-181-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-181-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-181-B-T5
Related LinksRR1220P-, RR1220P-181-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-181-B-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-181-B-T5
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 19 OHM 145V datasheet.pdf
IC FPGA 534 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16+2POS+1GND SCREW datasheet.pdf
FUSE AUTO 50A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 20VQFN datasheet.pdf