Microchip Technology DSC1122CI2-200.0000T
DSC1122CI2-200.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122CI2-200.0000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1122CI2-200.0000T.pdf
Availability of DSC1122CI2-200.0000T
QUANTITY
DSC1122CI2-200.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122CI2-200.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1122CI2-200.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1122
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122CI2-200.0000T
Related LinksDSC1122CI2, DSC1122CI2-200.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122CI2-200.0000T Details Description
Related parts for DSC1122CI2-200.0000T
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 100MM-2M PREWIRED datasheet.pdf
IC PLL VIDEO GENLOCK 8SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A PMDS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 48 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 6.5V 10W datasheet.pdf
37P F PC 1300PF 4-40 datasheet.pdf