Susumu RR1220P-2050-D-M
RR1220P-2050-D-M picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-2050-D-M
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-2050-D-M.pdf
Availability of RR1220P-2050-D-M
QUANTITY
RR1220P-2050-D-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-2050-D-M
Internal Part NumberEIS-RR1220P-2050-D-M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-2050-D-M
Related LinksRR1220P-, RR1220P-2050-D-M Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-2050-D-M Details Description
Related parts for RR1220P-2050-D-M
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
TRANS PNP 200V 1A E-LINE datasheet.pdf
CAP SOCKET CIGARETTE RUBBER BK datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
M804 7C 7#23 PIN RECP OM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf