Susumu RR1220P-363-B-T5
RR1220P-363-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-363-B-T5
Brief Description
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-363-B-T5.pdf
Availability of RR1220P-363-B-T5
QUANTITY
RR1220P-363-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-363-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-363-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-363-B-T5
Related LinksRR1220P-, RR1220P-363-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-363-B-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-363-B-T5
RES SMD 1.82M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 910 OHM 0606 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.82V 0.6A 5WLCSP datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE W/LEAD 22AWG datasheet.pdf
SIDAC 205-230V 1A TO92 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf