Susumu RR1220P-4992-B-M-T5
RR1220P-4992-B-M-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-4992-B-M-T5
Brief Description
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-4992-B-M-T5.pdf
Availability of RR1220P-4992-B-M-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR1220P-4992-B-M-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-4992-B-M-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-4992-B-M-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-4992-B-M-T5
Related LinksRR1220P-4, RR1220P-4992-B-M-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-4992-B-M-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-4992-B-M-T5
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CARD EDGE 120PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC MUX DUAL 2:1 DIFF 5V 20-TSSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL GRN,GRN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 280 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XTE 462.5NM ROY BL 550MW SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323 datasheet.pdf