Susumu RR1220P-4993-B-M-T5
RR1220P-4993-B-M-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-4993-B-M-T5
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-4993-B-M-T5.pdf
Availability of RR1220P-4993-B-M-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR1220P-4993-B-M-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-4993-B-M-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-4993-B-M-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-4993-B-M-T5
Related LinksRR1220P-4, RR1220P-4993-B-M-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-4993-B-M-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-4993-B-M-T5
CONN UNSHROUDED HEADER HDR 6 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/10/180G 1.5 BK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
HOLDDOWN TERM. datasheet.pdf
LENS ARRAY SQ 4POS 50X50MM 6MM datasheet.pdf