Susumu RR1220P-751-B-T5
RR1220P-751-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-751-B-T5
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-751-B-T5.pdf
Availability of RR1220P-751-B-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR1220P-751-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-751-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-751-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-751-B-T5
Related LinksRR1220P-, RR1220P-751-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-751-B-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-751-B-T5
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.4A TO263-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15V OUT 670MA 10W datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf