Susumu RR1220P-754-B-T5
RR1220P-754-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-754-B-T5
Brief Description
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-754-B-T5.pdf
Availability of RR1220P-754-B-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR1220P-754-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-754-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-754-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-754-B-T5
Related LinksRR1220P-, RR1220P-754-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-754-B-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-754-B-T5
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
IC GATE MULT-FUNC CONFIG 6XSON datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 48V 9.5A 450W datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 9POS IP67 datasheet.pdf