Susumu RR1220P-823-D
RR1220P-823-D picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-823-D
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-823-D.pdf
Availability of RR1220P-823-D
QUANTITY
RR1220P-823-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-823-D
Internal Part NumberEIS-RR1220P-823-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-823-D
Related LinksRR1220, RR1220P-823-D Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-823-D Details Description
Related parts for RR1220P-823-D
RES 2K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.5A 16DFN datasheet.pdf
TXRX RS422/485 DIFF BUS 8-SOIC datasheet.pdf
TXRX SFF SM OC3/STM-1 BAIL SR datasheet.pdf
OSC MEMS 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 249K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 68.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 500' datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 3.18MM datasheet.pdf