Susumu RR1220Q-51R1-D-M
RR1220Q-51R1-D-M picture photo
Mfg. Part Number
RR1220Q-51R1-D-M
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220Q-51R1-D-M.pdf
Availability of RR1220Q-51R1-D-M
QUANTITY
RR1220Q-51R1-D-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220Q-51R1-D-M
Internal Part NumberEIS-RR1220Q-51R1-D-M
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220Q-51R1-D-M
Related LinksRR1220Q-, RR1220Q-51R1-D-M Datasheet, Susumu Distributor
RR1220Q-51R1-D-M Details Description
Related parts for RR1220Q-51R1-D-M
IC TRPL VID BUFF 500MHZ 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
TOOL MI-1 MULTI-WIRE CHAMP datasheet.pdf
GAMMA CORRECTOR ECP2M USER CONF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER SILVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC SPDT 10MHZ-3GHZ 6-MINIMOLD datasheet.pdf
DC 18GHZ QPL TERMINATION datasheet.pdf