Susumu RR1220Q-52R3-D-M
RR1220Q-52R3-D-M picture photo
Mfg. Part Number
RR1220Q-52R3-D-M
Brief Description
RES SMD 52.3 OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220Q-52R3-D-M.pdf
Availability of RR1220Q-52R3-D-M
QUANTITY
RR1220Q-52R3-D-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220Q-52R3-D-M
Internal Part NumberEIS-RR1220Q-52R3-D-M
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220Q-52R3-D-M
Related LinksRR1220Q-, RR1220Q-52R3-D-M Datasheet, Susumu Distributor
RR1220Q-52R3-D-M Details Description
Related parts for RR1220Q-52R3-D-M
FUSE BLOCK CART 300V 30A CHASSIS datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK LOW-PROFILE FORGED datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 5W AXIAL datasheet.pdf
MOD PWR INLET COMPACT FILTER 2A datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32SOJ datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
GENERAL STEEL CLIP & INSUL 20A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 2.2A 52 MOHM SMD datasheet.pdf