Sullins Connector Solutions RSA15DRMS
RSA15DRMS picture photo
Mfg. Part Number
RSA15DRMS
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .125 SQ WW
Datasheet Download
RSA15DRMS.pdf
Availability of RSA15DRMS
QUANTITY
RSA15DRMS Order Process
Ship out your order
Specifications of RSA15DRMS
Internal Part NumberEIS-RSA15DRMS
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSA15DRMS
Related LinksRSA1, RSA15DRMS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSA15DRMS Details Description
Related parts for RSA15DRMS
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN RING TONG STR 22-18AWG RED datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V U2J 0201 datasheet.pdf
BOOT FULL TOGGLE 15/32-32 BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 3.44K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RFID ANTENNA WITH 2M CABLE datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 1.5A TP datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf