Sullins Connector Solutions RSA30DTKN
RSA30DTKN picture photo
Mfg. Part Number
RSA30DTKN
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD
Datasheet Download
RSA30DTKN.pdf
Availability of RSA30DTKN
QUANTITY
RSA30DTKN Order Process
Ship out your order
Specifications of RSA30DTKN
Internal Part NumberEIS-RSA30DTKN
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSA30DTKN
Related LinksRSA3, RSA30DTKN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSA30DTKN Details Description
Related parts for RSA30DTKN
FAN AXIAL 76X37MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 66A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
ACI MOTOR FOR TMDSHVMTRPFCKIT datasheet.pdf
CONN RING TERM 18-22AWG #6 RED datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECTIONAL datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 GL/W SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf