Sullins Connector Solutions RSA50DTBN
RSA50DTBN picture photo
Mfg. Part Number
RSA50DTBN
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RSA50DTBN.pdf
Availability of RSA50DTBN
QUANTITY
RSA50DTBN Order Process
Ship out your order
Specifications of RSA50DTBN
Internal Part NumberEIS-RSA50DTBN
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSA50DTBN
Related LinksRSA5, RSA50DTBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSA50DTBN Details Description
Related parts for RSA50DTBN
LCD MODULE EXT TEMP QUAD LEADED datasheet.pdf
IC 12BIT 200KHZ SMPL ADC 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 36VOUT 100W datasheet.pdf
RES 7.7K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf