Sullins Connector Solutions RSC15DRSN-S273
RSC15DRSN-S273 picture photo
Mfg. Part Number
RSC15DRSN-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
RSC15DRSN-S273.pdf
Availability of RSC15DRSN-S273
QUANTITY
RSC15DRSN-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSC15DRSN-S273
Internal Part NumberEIS-RSC15DRSN-S273
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSC15DRSN-S273
Related LinksRSC15DR, RSC15DRSN-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSC15DRSN-S273 Details Description
Related parts for RSC15DRSN-S273
IC HEX INVERTER 14-QFN datasheet.pdf
LED 3MM HIGH EFF RED datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 60W datasheet.pdf
DIN-SIGNAL Q064FS-3,0C1-2 datasheet.pdf
RES 0.619 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf