Sullins Connector Solutions RSC19DRTI-S734
RSC19DRTI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
RSC19DRTI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
RSC19DRTI-S734.pdf
Availability of RSC19DRTI-S734
QUANTITY
RSC19DRTI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSC19DRTI-S734
Internal Part NumberEIS-RSC19DRTI-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row19
Number of Positions38
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSC19DRTI-S734
Related LinksRSC19DR, RSC19DRTI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSC19DRTI-S734 Details Description
Related parts for RSC19DRTI-S734
IC COMP ULTLOPWR W/REF DL 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 297V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 19POS 2MM T/H datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CONN IDC HOUSING 4POS 24AWG T/H datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB24 M40 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 3PDT 11A 125V datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 140POS .050 SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf