Sullins Connector Solutions RSC22DRYI
RSC22DRYI picture photo
Mfg. Part Number
RSC22DRYI
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
RSC22DRYI.pdf
Availability of RSC22DRYI
QUANTITY
RSC22DRYI Order Process
Ship out your order
Specifications of RSC22DRYI
Internal Part NumberEIS-RSC22DRYI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Series-
PackagingTube
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSC22DRYI
Related LinksRSC2, RSC22DRYI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSC22DRYI Details Description
Related parts for RSC22DRYI
FIXED IND 680UH 180MA 2.2 OHM datasheet.pdf
RELAY SSR 5A 380VAC AC OUT SIP datasheet.pdf
RM 12 REC. 4 POS. W/PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND TWIST-PAIR 200' datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf