Sullins Connector Solutions RSC30DRES-S734
RSC30DRES-S734 picture photo
Mfg. Part Number
RSC30DRES-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET
Datasheet Download
RSC30DRES-S734.pdf
Availability of RSC30DRES-S734
QUANTITY
RSC30DRES-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSC30DRES-S734
Internal Part NumberEIS-RSC30DRES-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSC30DRES-S734
Related LinksRSC30DR, RSC30DRES-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSC30DRES-S734 Details Description
Related parts for RSC30DRES-S734
RES 75K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 12POS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 17A I2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf