Rohm Semiconductor RSF010P05TL
RSF010P05TL picture photo
Mfg. Part Number
RSF010P05TL
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 45V 1A TUMT3
Datasheet Download
RSF010P05TL.pdf
Availability of RSF010P05TL
QUANTITY
RSF010P05TL Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF010P05TL
Internal Part NumberEIS-RSF010P05TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
Packaging*
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate, 4V Drive
Drain to Source Voltage (Vdss)45V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C1A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs460 mOhm @ 1A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs2.3nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds160pF @ 10V
Power - Max800mW
Mounting Type*
Package / Case*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF010P05TL
Related LinksRSF01, RSF010P05TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RSF010P05TL Details Description
Related parts for RSF010P05TL
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 14V datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 10K 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36.5KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PATCHKIT 48JACKS 1.75" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LEVER DOUBLE NUTS FOR WL SWITCH datasheet.pdf
FILTER PERFORM W/CHOKE IEC 15A datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf