Yageo RSF100JB-73-130K
RSF100JB-73-130K picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-130K
Brief Description
RES 130K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-130K.pdf
Availability of RSF100JB-73-130K
QUANTITY
RSF100JB-73-130K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-130K
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-130K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-130K
Related LinksRSF100JB, RSF100JB-73-130K Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-130K Details Description
Related parts for RSF100JB-73-130K
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN 52POS MINI EXPRESS CARD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 120MA SPDT 8-SMD datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.6X3.5MM 7.13" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 950MA 140 MOHM datasheet.pdf