Yageo RSF100JB-73-200R
RSF100JB-73-200R picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-200R
Brief Description
RES 200 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-200R.pdf
Availability of RSF100JB-73-200R
QUANTITY
RSF100JB-73-200R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-200R
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-200R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-200R
Related LinksRSF100JB, RSF100JB-73-200R Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-200R Details Description
Related parts for RSF100JB-73-200R
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.32KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
EB SIDRTRY SIDXIT 3.0M CABLE datasheet.pdf
KEYPAD 16 BTN 4X4 SEALED datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf