Yageo RSF100JB-73-240K
RSF100JB-73-240K picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-240K
Brief Description
RES 240K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-240K.pdf
Availability of RSF100JB-73-240K
QUANTITY
RSF100JB-73-240K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-240K
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-240K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-240K
Related LinksRSF100JB, RSF100JB-73-240K Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-240K Details Description
Related parts for RSF100JB-73-240K
IC FPGA 205 I/O 256PBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8-DIP datasheet.pdf
IC OFFLINE CONV PWM OTP 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU ARM 24KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK datasheet.pdf
LED CBI 5MM GREEN DIFFUSED RA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS DR DIP datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R064MS-4,0C1-3 datasheet.pdf
OSC MEMS 147.4560MHZ LVDS SMD datasheet.pdf