Yageo RSF100JB-73-27R
RSF100JB-73-27R picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-27R
Brief Description
RES 27 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-27R.pdf
Availability of RSF100JB-73-27R
QUANTITY
RSF100JB-73-27R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-27R
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-27R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-27R
Related LinksRSF100J, RSF100JB-73-27R Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-27R Details Description
Related parts for RSF100JB-73-27R
BOX PLASTIC BLK 4.72"L X 3.16"W datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SO datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 800MA 473 MOHM datasheet.pdf
LED AMST-UYBH WM WHT 3500K 4SMD datasheet.pdf
RND SPACER #10 POLYSTYRENE 30MM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf