Yageo RSF100JB-73-36R
RSF100JB-73-36R picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-36R
Brief Description
RES 36 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-36R.pdf
Availability of RSF100JB-73-36R
QUANTITY
RSF100JB-73-36R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-36R
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-36R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-36R
Related LinksRSF100J, RSF100JB-73-36R Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-36R Details Description
Related parts for RSF100JB-73-36R
CBL RIBN 21COND 0.156 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN RECEPT 7POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 60PS R/A SHORT LA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3W STER 24LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 898 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TEN60 RA RECPT ASSY datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf