Yageo RSF100JB-73-620K
RSF100JB-73-620K picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-620K
Brief Description
RES 620K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-620K.pdf
Availability of RSF100JB-73-620K
QUANTITY
RSF100JB-73-620K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-620K
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-620K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-620K
Related LinksRSF100JB, RSF100JB-73-620K Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-620K Details Description
Related parts for RSF100JB-73-620K
HOLDER BATT VERTICAL 20MM datasheet.pdf
IC TXRX 3.3V MULTIPROTCOL 36SSOP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 175NS 8SOIC datasheet.pdf
INDCTR PRESS TO TEST DIMABLE BLU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 3.3V +/-12V 175W datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 173MA 1.5 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 600MA 312 MOHM datasheet.pdf