Yageo RSF100JB-73-62K
RSF100JB-73-62K picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-62K
Brief Description
RES 62K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-62K.pdf
Availability of RSF100JB-73-62K
QUANTITY
RSF100JB-73-62K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-62K
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-62K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-62K
Related LinksRSF100J, RSF100JB-73-62K Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-62K Details Description
Related parts for RSF100JB-73-62K
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SO datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-TAP BOX 15A-125V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RAM 2485712 datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 10.5A 18QFN datasheet.pdf