Stackpole Electronics Inc. RSF12FT26K7
RSF12FT26K7 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12FT26K7
Brief Description
RES MO 1/2W 26.7K OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSF12FT26K7.pdf
Availability of RSF12FT26K7
QUANTITY
RSF12FT26K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12FT26K7
Internal Part NumberEIS-RSF12FT26K7
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12FT26K7
Related LinksRSF12, RSF12FT26K7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12FT26K7 Details Description
Related parts for RSF12FT26K7
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
ADC 12BIT 1CH 500KSPS SOT23-6 datasheet.pdf
40/MHDR datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 13.4VC SMA datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER DA datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
SSD 64GB 2.5" SATA II 5V datasheet.pdf