Stackpole Electronics Inc. RSF12GB15R0
RSF12GB15R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12GB15R0
Brief Description
RES MO 1/2W 15 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF12GB15R0.pdf
Availability of RSF12GB15R0
QUANTITY
RSF12GB15R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12GB15R0
Internal Part NumberEIS-RSF12GB15R0
Standard Package200
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12GB15R0
Related LinksRSF12, RSF12GB15R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12GB15R0 Details Description
Related parts for RSF12GB15R0
IC SYNC FIFO MEM 1024X18 80-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 69.8OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
3.96 PITCH W-T-B HEADER 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 260MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
COVER CLASS J 600V 600A WITH IND datasheet.pdf