Stackpole Electronics Inc. RSF12GB1K80
RSF12GB1K80 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12GB1K80
Brief Description
RES MO 1/2W 1.8K OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF12GB1K80.pdf
Availability of RSF12GB1K80
QUANTITY
RSF12GB1K80 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12GB1K80
Internal Part NumberEIS-RSF12GB1K80
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12GB1K80
Related LinksRSF12, RSF12GB1K80 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12GB1K80 Details Description
Related parts for RSF12GB1K80
IC PROC ADPCM 16/24/32K 24-DIP datasheet.pdf
CONN HOUSING PA 8POS 2MM WHITE datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 75.5mA 16-SOIC W datasheet.pdf
IC EMI FILTER ESD 16-MICRO QFN datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 768K FLASH 144LQFP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC MFP12S datasheet.pdf
MOUNTING BEZEL 20X2 ABS BLACK datasheet.pdf
IC FLASH datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf