Stackpole Electronics Inc. RSF12GB1R10
RSF12GB1R10 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12GB1R10
Brief Description
RES MO 1/2W 1.1 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF12GB1R10.pdf
Availability of RSF12GB1R10
QUANTITY
RSF12GB1R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12GB1R10
Internal Part NumberEIS-RSF12GB1R10
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.1
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12GB1R10
Related LinksRSF12, RSF12GB1R10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12GB1R10 Details Description
Related parts for RSF12GB1R10
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.53V 0.65A 9USMD datasheet.pdf
CONN MALE M12 3POS STR 7M CABLE datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 90A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 9.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 80POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf