Stackpole Electronics Inc. RSF12GB200R
RSF12GB200R picture photo
Mfg. Part Number
RSF12GB200R
Brief Description
RES MO 1/2W 200 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF12GB200R.pdf
Availability of RSF12GB200R
QUANTITY
RSF12GB200R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12GB200R
Internal Part NumberEIS-RSF12GB200R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12GB200R
Related LinksRSF12, RSF12GB200R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12GB200R Details Description
Related parts for RSF12GB200R
CONN MICROPLUG PHONE .097" BLACK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8DMP datasheet.pdf
RES 820 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TIE WING PUSH MNT STD HS BK 5.2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
HWTM2 208-480VAC 3PH-THRM MTR datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf