Amphenol Industrial 97-3107B24-22S-417-940
97-3107B24-22S-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B24-22S-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 4C 4#8 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B24-22S-417-940.pdf
Availability of 97-3107B24-22S-417-940
QUANTITY
97-3107B24-22S-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B24-22S-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B24-22S-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B24-22S-417-940
Related Links97-3107B24-, 97-3107B24-22S-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B24-22S-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B24-22S-417-940
MOSFET N-CH 560V 21A TO-263 datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 5K SPI 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 119BGA datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE 1/2" X 72 YD datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 0.25% 0.15W 1206 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
OSC XO 148.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf