Stackpole Electronics Inc. RSF12JB30R0
RSF12JB30R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12JB30R0
Brief Description
RES MO 1/2W 30 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF12JB30R0.pdf
Availability of RSF12JB30R0
QUANTITY
RSF12JB30R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12JB30R0
Internal Part NumberEIS-RSF12JB30R0
Standard Package200
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12JB30R0
Related LinksRSF12, RSF12JB30R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12JB30R0 Details Description
Related parts for RSF12JB30R0
JUMPER-H1503TR/A2015N/H1501TR 4" datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 2W 4525 datasheet.pdf
RES 172 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 329VC P600 datasheet.pdf
SR BTS CB J 6 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf