Stackpole Electronics Inc. RSF12JBR820
RSF12JBR820 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12JBR820
Brief Description
RES MO 1/2W 0.82 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF12JBR820.pdf
Availability of RSF12JBR820
QUANTITY
RSF12JBR820 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12JBR820
Internal Part NumberEIS-RSF12JBR820
Standard Package200
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12JBR820
Related LinksRSF12, RSF12JBR820 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12JBR820 Details Description
Related parts for RSF12JBR820
MOSFET N-CH 30V 54A TO-263AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 1 Circuit datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.4A SYNC 8DFN datasheet.pdf
05 FPC HSG ASSY 7CKT EMBSTP PKG datasheet.pdf
ER CAP EXT SCREW THRD 1.187-18 datasheet.pdf
HELAWRAP, HWPP25, 1" datasheet.pdf