Stackpole Electronics Inc. RSF12JTR620
RSF12JTR620 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12JTR620
Brief Description
RES MO 1/2W 0.62 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF12JTR620.pdf
Availability of RSF12JTR620
QUANTITY
RSF12JTR620 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12JTR620
Internal Part NumberEIS-RSF12JTR620
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.62
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12JTR620
Related LinksRSF12, RSF12JTR620 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12JTR620 Details Description
Related parts for RSF12JTR620
OSC XO 66.6667MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.8V SNT-4A datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 1.1MH 5A VERT datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 20 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 7.5A datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SI9121 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf