Stackpole Electronics Inc. RSF1FB24K9
RSF1FB24K9 picture photo
Mfg. Part Number
RSF1FB24K9
Brief Description
RES MO 1W 24.9K OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSF1FB24K9.pdf
Availability of RSF1FB24K9
QUANTITY
RSF1FB24K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1FB24K9
Internal Part NumberEIS-RSF1FB24K9
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1FB24K9
Related LinksRSF1F, RSF1FB24K9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1FB24K9 Details Description
Related parts for RSF1FB24K9
FIXED IND 27UH 270MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 150W datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 28MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf