Stackpole Electronics Inc. RSF1FT33K2
RSF1FT33K2 picture photo
Mfg. Part Number
RSF1FT33K2
Brief Description
RES MO 1W 33.2K OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSF1FT33K2.pdf
Availability of RSF1FT33K2
QUANTITY
RSF1FT33K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1FT33K2
Internal Part NumberEIS-RSF1FT33K2
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1FT33K2
Related LinksRSF1F, RSF1FT33K2 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1FT33K2 Details Description
Related parts for RSF1FT33K2
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 76POS .100" DUAL HORZ datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 310MW SOD323F datasheet.pdf
RES SMD 6.98KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 1000MA DPST SMT datasheet.pdf
8361-2 CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf