Stackpole Electronics Inc. RSF1GB22K0
RSF1GB22K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF1GB22K0
Brief Description
RES MO 1W 22K OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF1GB22K0.pdf
Availability of RSF1GB22K0
QUANTITY
RSF1GB22K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1GB22K0
Internal Part NumberEIS-RSF1GB22K0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1GB22K0
Related LinksRSF1G, RSF1GB22K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1GB22K0 Details Description
Related parts for RSF1GB22K0
RES SMD 100K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV 5V 0.2A 18DIP datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIR COUPLER 20DB 898MHZ datasheet.pdf
HEATSINK 29X29X24.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
RES 5.97K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 2DB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 3-WIRE SCREW 500A datasheet.pdf